40. výročí ZŠ Jana Palacha a vzpomínka na Jana Palacha

• Mgr. Zdenka Černá

Vloženo: 16. ledna v 15:46

40. výročí ZŠ Jana Palacha a vzpomínka na Jana Palacha

Proč je „Palachovka Palachovkou?“ jsme si připomněli vzpomínkou na Jana Palacha a jeho 55. výročí úmrtí.  Zároveň byly oficiálně zahájeny oslavy 40. výročí naší školy 1984-2024

Naše setkání ve vestibulu školy zahájil pěvecký soubor Palášek pod vedením p. uč. J. Vlasákové. Za své vystoupení sklidil zasloužený potlesk.

Paní ředitelka J. Drabešová přivítala všechny přítomné, především vzácné hosty – zástupce vedení města v čele s panem starostou L. Seifertem, dále pana místostarostu J. Viktoru, paní místostarostku K. Špalkovou a také našeho bývalého ředitele pana M. Roudného. Vysvětlila účel setkání a předala slovo zástupcům vedení města. Každý řekl k setkání pár povzbudivých slov.

Následovala vzpomínka na Jana Palacha malým nahlédnutím do historie názvu školy. Žákům naší školy odpověděli na otázku Proč je Palachovka Palachovkou? D. Zákostelecký a Š. Polanský ze 7. A ve svém vystoupení připraveném pod vedením p. uč. S. Zoufalé a J. Plaché.

Závěr našeho setkání patřil oficiálnímu zahájení oslav 40. výročí. P. uč. Z. Černá představila 1. z pěti malých vzpomínkových retro výstav „A ten tu taky byl…“, sestavenou z ukázek nejstarších výtvarných prací našich bývalých žáků a dále celý harmonogram akcí v roce 2024, které se ponesou v duchu 40. narozenin Palachovky. Držme si palce***